Demokrati Slovenska ako opora pre strednú vrstvu a do čoho by sme investovali?

Autor: Ján Greššo | 22.1.2016 o 17:50 | (upravené 24.1.2016 o 17:08) Karma článku: 6,23 | Prečítané:  264x

Výhodou našej novej, zatiaľ nie veľkej strany je, že nie je nikomu nič dlžná. Ani oligarchom, ani širokej členskej základni, ktorej treba „poďakovať“ lukratívnymi pracovnými pozíciami bez ohľadu na schopnosti a vedomosti.

Demokrati Slovenska – Ľudo Kaník chcú byť oporou predovšetkým STREDNEJ VRSTVY, nehľadiac na stranícku príslušnosť, na vierovyznanie, na vek, na rodovú rôznorodosť, na rasu, no s dôrazom na charakter a odborné kvality.

Ale, samozrejme, chceme veľmi aktívne komunikovať a spolupracovať so všetkými vrstvami spoločnosti tak, aby korupcia a zneužívanie sociálneho systému klesali na čo najnižšiu úroveň. Ak sa nám to podarí, ak dokážeme eliminovať plytvanie z verejných zdrojov, financie zo štátneho rozpočtu môžeme spoločne, výraznejšie a SYSTÉMOVO investovať:

Do školstva, najmä do základného a stredoškolského vzdelávania, do výchovy a kultivácie mládeže.

Do zdravotníctva, v ktorom je nutné prehodnotiť priority, medzi ktorými by určite nemali chýbať investície do prevencie. Rozumné a spravodlivé nastavenie sociálneho a dôchodkového zabezpečenia musí byť samozrejmosťou spoločenského dohovoru.

Do vnútornej a zahraničnej bezpečnosti obyvateľov Slovenska, bez účelových hrozieb, prostredníctvom ktorých môžu neoprávnene unikať peniaze daňových poplatníkov na anonymné súkromné kontá.

Do dopravy, do budovania a konečne do dobudovania dopravnej NEPREDRAŽENEJ infraštruktúry, ktorá môže znížiť nezamestnanosť v regiónoch výraznejšie ako finančné stimuly či daňové úľavy pre zahraničný kapitál.

Do podpory domáceho podnikateľského sektora, ktorý vytvára istotu domácej ekonomickej reprodukcie. Ak bude rásť domáci kapitál, krytý hodnotami, ktoré – ak sú skutočné a nie virtuálne či podvodné – určite bude zvyšovať životnú úroveň Slovákov.

Bodka na záver: A čo považujeme za jednorázové a nesystémové opatrenia? Určite „sociálne balíčky“ či koncoročné stoeurové zalepenia oddaných voličských očí. Pravda, z pohľadu politického biznisu a s ním súvisiaceho marketingu klobúk dole...

Ján Greššo, kandidát č. 2 na poslanca NR SR za Demokratov Slovenska – Ľudo Kaník
(volebné číslo 4)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?